Late-Winter Festival Guide 2020

0

late-winter-festivals-feature-marquee-magazine

10 MILE RIDE: A DEADHEAD SKI TRIP
March 27 – March 29
Frisco, CO
Circles Around The Sun, Marcus Rezak’s Shred Is Dead, The Garcia Project, Roots of Creation: Grateful Dub, An All Star Tribute to Dylan & The Dead feat. David Gans, Joe Marcinek & more, Grateful Bluegrass Boys, The Grateful Gospel Breakfast with Roosevelt Collier & Friends

ALTUS FESTIVAL
March 18 – 21
Lake Tahoe, CA
Bonobo DJ Set, Sugarhill Gang with Grandmaster Melle Mel & Scorpio (Of Furious 5), Mr. G, Justin Martin, Robag Wruhme, Whomadewho, Behrouz, Atish, Droog, Nikita, Ardalan, Exos, Nitin, Behrouz, Fluture, No Regular Play, Ben Annand, Galen, Ray Zuniga, Bensol, Carla Rose, Clarian, Dance Spirit, Doormen on Vacation, Mr. C, Navbox, Matthias Meyer, Ryan Crosson, Shaun Reeves, Silky, Tony Y Not, WXC and more

ARIZONA ROOTS MUSIC & ART FESTIVAL
February 22 – 23
Chandler, AZ
Damian Jr. Gong Marley, Rebelution, Steel Pulse, Collie Buddz, Tribal Seeds, The Expendables, Hirie, Iya Terra, Satsang, Passafire, Giant Panda Guerilla Dub Squad, Dubbest, Synrgy, Kush County, Vana Liya, The Expanders, Artikal Sound System, Fayuca, 4th & Orange, Clint Stevens, Zeeceekeely

AURA FEST
February 21 – 22
Savannah, GA
Torche, Inter Arma, Bask, Oakskin, CLOAK, WVRM, Savagist, SHEHEHE, Knightsquatch, Sins of Godless Men

BEYOND WONDERLAND
March 20 – 21
San Bernardino, CA
Adventure Club, Alan Walker, Alison Wonderland, ALOK, Andrew Bayer, Andy C, Arkham Knights, Atmozfears, Audiotistic, Basscon, Bassrush Experience, Ben Nicky Presents Xtreme, Benny Benassi, Born Dirty, Christian Martin, Chus & Ceballos, Code Black, Craig Connelly, Darksiderz, Dave Neven, Deadly Guns, Deborah De Luca, Diesel (Shaquille O’Neal), Digital Ethos, Dillon Francis, Diplo, Infected Mushroom, Insomniac Records, Jack Beats, Jason Ross, Jia, Joyhauser, Julian Jeweil, K?D, Kayzo, Kendoll, Kristina Sky, Kutski, Lady Faith, Lee Foss, Loco Dice, LondonBridge, Markus Schulz, MC Dion, Mercer, Mija, Monxx, Nastia, Nitti Gritti Noizu, R3hab, Recoder, Reinier Zonneveld, Rico Rox, Riot, Rybo, Seven Lions, Slumdogg Trillionaire, Snails, Soothslayer, Sound Rush, Space Laces, Space Yacht, Tiësto, The Upbeats, Valentino Khan, VNSSA, Walker & Royce, Wax Motif, Wehbba, Wooli

BIG EARS FESTIVAL
March 26 – 29
Knoxville, TN
Patti Smith: Words & Music, Jason Moran & The Harlem Hellfighters, Nathalie Joachim & Spektral Quartet, Damo Suzuki Network, Peter Brötzmann, 75 Dollar Bill, Daniel Pioro & Valgeir Sigurdsson, Maurice Louca, Sarah Davachi, Patti Smith & Her Band, Joe Henry, Anthony Braxton, The Necks, Sons of Chipotle (John Paul Jones & Anssi Karttunen), Efterklang, Fennesz, Sudan Archives, Sound For Andy Warhol’s Kiss (Kim Gordon, Bill Nace, Steve Gunn, Thundercat, The Necks, Anthony Braxton’s Thunder Music Ensemble, Winged Victory For The Sullen, Christian Scott, Electric Appalachia and many more

BOOGIE AT THE BROADMOOR
March 20 – 22
Colorado Springs, CO
Leftover Salmon x 3, Jerry Douglas and Friends, Circles Around The Sun, Andy Frasco And The U.N., Nick Forster’s Hippy Bluegrass Church, Deadphish Orchestra, Grant Farm, Handmade Moments, Lonesome Days, Jack Cloonan Band, Woodshed Red, Armchair Boogie, Wood Belly, Pick And Howl, Shawn Nelson, Silent Disco, Jazz Brunch Set, Special Guests: Adam Greuel, Roosevelt Collier, Jerry Douglas and more TBA

BRAINQUILITY
February 6 – 8
Live Oak, FL
The Floozies, Manic Focus, Justin Martin, Sunsquabi, Russ Liquid, Kill Paris, Ardalan, J.Phlip, Cofresi, Ajeva, Bells and Robes, Boots N Catz, BOT, Chachuba x 2, Charlie Hustle, Cloudchord, Defunk, Dunstan Wallace, Dynohunter, Evanoff, George Pennington III & The Odyssey, Honeywhat, Lazy Syrup Orchestra, Maddy O’Neal, Marvel Years, Megan Hamilton, MZG, Niles Shepard, Row Jomah, Side Trakd

BUKU MUSIC | ART PROJECT
March 20 – 21
New Orleans, LA
Tyler, The Creator, Flume, Illenium, Glass Animals, Run The Jewels, $uicideboys, Alison Wonderland, Kaytranada Chris Lake, Zeds Dead, Megan Thee Stallion, Charli XCX, Roddy Ricch, Flatbush Zombies, Taking Back Sunday, Ari Lennox, Dominic Fike, Gramatik, Kayzo Unleashed, Space Jesus, Subtronics, TroyBoi, Cashmere Cat, CloZee, Goldlink, Dance Gavin Dance, JPEGMafia, Lucky Dave, Svdden Death Voyd, Channel Tres, Don Toliver, Young M.A., 100 Gecs, Dom Dolla, I_O, Kota The Friend, LSDream, Mija Live, Mr. Carmack, Eli + Fur and many more

BURTON US OPEN
February 24 – 29
Vail, CO
Luke Mitrani, Ghost Light, Theophilus London, Thundercat, Big Freedia, Arrested Development, EVAN GIIA, Big Wild, DJ Cre8, 99 Neighbors, J Espinosa

CHARLESTON BLUEGRASS FESTIVAL
March 20 – 21
Charleston, South Carolina
Greensky Bluegrass, Yonder Mountain String Band, The Del McCoury Band, Sam Bush Band, Town Mountain, Ghost Light, Cris Jacobs, Larry Keel Experience, Jon Stickley Trio, Circus No. 9 and more TBA

CLEARWATER SEA-BLUES FESTIVAL
February 22 – 23
Clearwater, FL
Allen Stone, Tab Benoit, Victor Wainwright & The Train, Doyle Bramhall II, Southern Avenue, Brandon Santini, Reverend Barry & The Funk, Someday Honey, Heather Gillis, Betty Fox Horn Band, The Broadcast

COUNTRY THUNDER FLORIDA
March 27 – 29
Kissimmee, FL
Eric Church, Dierks Bentley, Kane Brown, Ashley McBryde, Russell Dickerson, Lanco, Lonestar, Sawyer Brown, Parker McCollum, Tenille Townes, Dallas Smith, Jon Langston, Meghan Patrick

CRRSD FESTIVAL
March 7 – 8
San Diego, CA
Gesaffelstein, Rüfüs Du Sol, Evan Giia, Inner City Live, Majid Jordan, Okay Kaya, pluko, The Rapture, Rex Axes, Soulwax, Télépopmusik, Chris Lake, Nora En Pure, Patrick Topping, 2manydjs B2B Brodinski, Étienne de Crécy DJ set, Myd, PAX, Perseus, Prospa, Purple Disco Machine, Sacha Robotti, TSHA, Carl Cox, Charlotte de Witte, Ben Böhmer, Hernan Cattaneo B2B Nick Warren, I Hate Models, Kudeki, Lee K, Mark Knight B2B Technasia, Monki and more

CRUSH SAN FRANCISCO
February 14 – 15
San Francisco, CA
Said The Sky, Dr Fresch, Mitis, Elephante, Ekali, 1788-L, W&W, Nazaar, KSHMR, Yetep, Kream, Mitis, Armnhmr, DJ Dials

FORBIDDEN KINGDOM MUSIC FESTIVAL
February 15 – 16
Boca Raton, FL
12th Planet, Akylla, Als Ross B2B Bommer, Atliens, Bear Grillz, Benda, Buku, Calcium, Conrank, Cookie Monsta, Dion Timmer, Dirt Monkey, Downlink, Excision, Funtcase, G Rex, Ganja White Night, GG Magree, Jantsen, Liquid Stranger, Lizzy Jane, Marauda, Midnight Tyrannosaurus, Monxx, Moody Good, Mother Lotus, Phaseone B2B Figure, REZZ, Spag Heddy, Sullivan King. Svdden Death, Throwdown, Trampa, Trollphace, Tvboo, Um.., Vampa, Wooli, Yakz B2B OG Nixin

FROZEN DEAD GUY DAYS
March 13 – 15
Nederland, CO
Drunken Hearts, Dead Floyd, Twang Is Dead w/Arthur Lee Land, Tierro Band w/Bridget Law, Fox Feather, Los Cheesies, Augustus, The Sugar Beets, Dirk Quinn Band, The Alcapones, 300 Days, Canyon Sounds, Electric Toast, Sorry Party, Dead Pay Rent, Crow Boy, Ashton Lee Band, Emma’s Lounge and more

GASPARILLA MUSIC FESTIVAL
March 7 – 8
Downtown Tampa, FL
Brandi Carlile, Portugal. The Man, De La Soul, Rival Sons, Curtis Harding, The Nude Party, Marco Benevento, Josh & the Jamtones, The Tony Tyler Trance performs Derek And The Dominos, Photo Fire, Fre$h P, New Fang, and more TBA

GET LUCKY
March 13 – 14
Salt Lake City, UT
4B, Ardalan, Cut Snake, Dillon Francis, Dodge & Fuski, EDX, Etc! Etc!, Fisher, Getter, Good Times Ahead, J. PHLIP, Julliette, Justin Jay, JVNA, Kill The Noise, Lil Texas, Liquid Stranger, Malaa, Mezrah, Nate Lowpass, Nora En Pure, NVIA, Odd Mob, Sir Kutz, Valentino Khan, Yetep

GROUNDUP MUSIC FESTIVAL
February 14 – 16
Miami Beach, FL
Snarky Puppy x 3, Chris Potter, Lettuce, Lila Downs, Michael McDonald, Brian Blade & The Fellowship Band, Christian Scott ATunde Adjuah, Maro, Cécile McLorin Salvant, Flor De Toloache, Krantz Carlock Lefebvre, Banda Magda, Hamilton De Holanda Quartet, Breastfist, Camila Meza & The Nectar Orchestra feat. The Stamps Quartet, Becca Stevens, FORQ, Alina Engibaryan, Yissy García & Bandancha, Sofia Ribeiro, Frost Sextet feat. Alison Wedding, John Daversa Small Band

HOGS FOR THE CAUSE
March 27 – 28
New Orleans, LA
Robert Randolph And The Family Band feat. The Soul Rebels and Brandon ‘Taz’ Niederauer, Old Crow Medicine Show, YOLA, Ghost Light, Illiterate Light, Boy Named Banjo, Christone ‘Kingfish’ Ingram, Paul Cauthen, Charley Crockett, Kelsey Waldon, Sweet Crude, The Commonheart, The Iceman Special, Walden, Jank Setup, Juno Dunes, Free Agents Brass Band, Dalton Wayne & The Warmadillos, Dave Jordan & the NIA and more TBA

INNINGS FESTIVAL
February 29 – March 1
Tempe, AZ
Dave Matthews Band, Weezer, Portugal. The Man, Jason Isbell and the 400 Unit, Death Cab For Cutie, Rainbow Kitten Surprise, O.A.R., Dr. Dog, Whiskey Myers, ZZ Ward, The Struts, Big Head Todd & The Monsters, Strand of Oaks, Boy Named Banjo, Nikki Lane, Pedro The Lion, Wilderado and more

JACKSON HOLE RENDEZVOUS SPRING FESTIVAL
March 26 – 28
Jackson Hole, WY
Bob Weir and Wolf Bros and more TBA

JAZZ IN THE GARDENS MUSIC FEST
March 14 – 15
Miami Gardens, FL
Mary J. Blige, Charlie Wilson, Stokley, Jill Scott, H.E.R., The Roots with Bilal, Kirk Franklin, SWV

LIFE & DEATH BRIGADE FEST
February 6 – 8
Louisville, KY
Kharma, Higher Power, Cross Me, Fortunes Fool, Stepping Stone, Time and Pressure, Glass Killing Floor, Bitter End, Inclination, Bent Life, Sanction, SeeYouSpaceCowboy, Facewreck, Hangman, Treason, Foreign Hands, Fuming Mouth, Wristmeetrazor, No Option, Life’s Questions, Rain of Salvation, Terror, Fiddlehead, Cruel Hand, Bracewar, Magnitude, Judiciary, Dare, Drain, Dead Heat, One Step Closer, Wicked Garden, Hands Of God, Maniac and more

M3F FESTIVAL
March 6 – 8
Phoenix, AZ
Bon Iver, Rüfüs Du Sol, Stick Figure, The Growlers, Lany, Local Natives, San Holo, Greensky Bluegrass, Sofi Tukker, Moe., Snakehips, Mayer Hawthorne, The Green, The Infamous Stringdusters, Crooked Colours, Generationals, Cory Wong of Vulfpeck, Justin Jay’s Fantastic Voyage, The Funk Hunters, Phantoms, Aqueous, Flamingosis, New Madrid, Maddy O’Neal, Sure Sure, Young Sick n Company, Thumpasaurus, The Bash Dogs, Moby Rich, Neal Francis, Los Colognes, Johnny Utah, Toubab Krewe, Bardz, Kharachi, Slwly, The Canaries, Scattered Melodies, Wyves, Shady Gnomes

MELTED MUSIC FESTIVAL
March 13 – 14
Columbus, OH
Oh Sees, Protomartyr, Ron Gallo, Twin Peaks, Windhand, Mikal Cronin (Switched On), Combo Chimbita, Control Top, Death Valley Girls, Guerilla Toss, Habibi, Holy Wave, Mattson 2, Ohmme, The Lemons, Bobb Hatt and more TBA

MID*WINTER BLUEGRASS FESTIVAL
February 14 – 16
Denver, CO
The Seldom Scene, High Fidelity, Price Sisters Band, Slocan Ramblers, Gary Cook & The Bar D Wranglers, WoodBelly, The Savage Hearts Trio w/Greg Blake, Greg Blake, Turkeyfoot, Bluegrass Patriots, Ms Amy & The Jet Set

NOISE POP MUSIC & ARTS FESTIVAL
February 24 – March 1
San Francisco, CA
Raphael Saadiq, Benjamin Gibbard, Maya Jane Coles, Best Coast, Duster, Washed Out DJ Set, Helado Negro, BAS, Shigeto Live Ensemble, Jamila Woods, Injury Reserve, Bag Raiders, Lower Dens, Imperial Teen, JennyLee +TT (Jenny & Theresa of Warpaint), The Jungle Giants, Joshua Radin & Friends (feat. Ben Kweller & William Fitzsimmons), Sudan Archives, The Stone Foxes, The Greyboy Allstars, Sasami, Jacques Greene, Frances Quinlan (of Hop Along), Kilo Kish, Florist, Michael Seyer, Mirah, Chaos In The CBD, Kornél Kovács, and many more

OKEECHOBEE MUSIC X ARTS FESTIVAL
March 5 – 8
Okeechobee, FL
Bassnectar, Vampire Weekend, Rüfüs Du Soul, Mumford & Sons, Arizona, Said The Sky, Phantoms, Durante, Bombargo, Kaskade, Gunna, Big Gigantic, St. Paul & The Broken Bones, Lotus, Haim, Tipper, Sublime With Rome, Clairo, Blood Orange, Bob Moses, Glass Animals, Alison Wonderland, GRiZ, San Holo, Machine Gun Kelly, Flatbush Zombies, Hippie Sabotage, Ghostland Observatory, Grandson, Lucy Dacus and many more

ONE LOVE CALI REGGAE FEST
February 7 – 9
Long Beach, CA
Slightly Stoopid, Damian Jr. Gong Marley, Iration, Rebelution, Stick Figure, Soja, Dirty Heads, Sublime with Rome, Atmosphere, Pepper, Collie Buddz, Matisyahu, The Expendables, Tribal Seeds, Fortunate Youth, Trevor Hall, Hirie, J Boog, Common Kings, The Green, Katchafire, Ballyhoo!, Josh Heinrichs & Skillinjah, Pacific Dub, Katastro, and many more

POWABUNGA LAKE TAHOE
March 20 – 22
Crystal Bay, Nevada
Bob Moses, Claptone, Eli & Fur, Desert Hearts Takeover with Mikey Lion, Lee Reynolds, Marbs, Porky, Kazy Lambist, Mark Farina, Tâches, Fleetmac Wood, Kermesse, Carlita, Gavlak, Chris Cauldron, Golden, Beschloo, Housewife

REGGAE RISE UP ­­
March 20 – 22
St. Petersburg, FL
Damian Jr. Gong Marley, Nahko And Medicine For The People, Slightly Stoopid, SOJA, Dirty Heads, Iration, Fortunate Youth, Protoje, Ballyhoo!, Collie Buddz, Hirie, The Expendables, Matisyahu, The Movement, Badfish, Katastro and more

SAVANNAH STOPOVER MUSIC FESTIVAL
March 5 – 7
Savannah, GA
Shovels & Rope, CAAMP, Durand Jones & The Indications, DeVotchKa, The Districts, The Nude Party, The Bones of J.R. Jones, OMNI, Daniel Romano, Illiterate Light, Ohmme, Sierra Ferrell, Tristen, Argonaut&Wasp, Palm Palm, Sir Woman, Tall Tall Trees, The Harmaleighs, And The Kids, Sam Doores Band, Kate Bollinger, Motherfolk, Corridor, Deeper, Elf Power, Honey Island Swamp Band, The Red Clay Strays, Courier Club, Bendigo Fletcher and more

SKIDM
February 21 – 23
Frisco, CO
Ott., Eliot Lipp, TOkiMONSTA, Talis, EOTO, Slow Magic

SNOE.DOWN
March 20 – 22
Frisco, CO
Moe. X 3, Floodwood, Coral Creek, The Jauntee

SNOWSIO
February 6 – 8
Frisco, CO
Papadosio, Eminence Ensemble, Brether, Earthcry, Stan Kitchen, Pink Floyd vs. Led Zeppelin Super Jam, Joel Cummins

SUBARU WINTERFEST COPPER MOUNTAIN
February 28 – March 1
Copper Mountain, CO
The Lil Smokies, Fruition, Kind Hearted Strangers

SUBARU WINTERFEST UTAH
March 6 – 8
Snowbird Ski Restort, UT
Billy Strings, Pixie and the Partygrass Boys

SUBARU WINTERFEST ELDORA
March 27 – 29
Eldora Mountain Resort, CO
Twiddle, Horseshoes & Hand Grenades

SUWANNEE SPRING REUNION
March 19 – 22
Live Oak, FL
Greensky Bluegrass, Béla Fleck & The Flecktones, Peter Rowan Free Mexican Airforce feat. Los Texmaniacs, Donna The Buffalo, Sierra Hull, Ghost Light, Darrell Scott, Jim Lauderdale Band, Verlon Thompson, The Duhks, Jon Stickley Trio, Shawn Camp Band, Chatham County Line, Fireside Collective, Tony Furtado with Luke Price, Roy Book Binder, Blueground Undergrass, The Grass Is Dead, Songs From The Road Band, Nikki Talley, Nation Of Two, The Tania Elizabeth Experiment, Ukelyptus, Lee Hunter & The Gatherers, and more

SXSW
March 16 – 22
Austin, TX
Anavitória, Automelodi, Baker Boy, Cassper Nyovest, Declan J Donovan, GRIP, Hachiku, HTRK, The Jones Family Singers, Just Mustard, Kaelan Mikla, Kristin Herch, Martha Wash, The Murder Capital, Nanpa Básico, The Orielles, Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs Pigs, Pom Poko, Purple Pilgrims, Quinn Christopherson, SUMIN, Taimane, YAYOI DAIMON, Alex Somers, Alina Pash, Automatic, Bodywash, Dos Monos, The F16s, FAIRE, Frances Quinlan, Iguana Death Cult, Jucee Froot, Launder, Lorelle Meets The Obsolete, Monophonicos, Nasty Cherry, Otoboke Beaver, Reality Club, Salma Sky, Steam Down, Tim Burgess, Walshy Fire and hundreds more

TREEFORT MUSIC FEST
March 25 – 29
Downtown Boise, ID
Chromatics, Calexico, Japanese Breakfast, Omar Apollo, GROUPLOVE, Built To Spill, Christian Scott aTunde Adjuah, Larkin Poe, Peter Bjorn and John, Tennis, Prefuse 73, Lightning Bolt, AJJ, Sinkane, Magic Sword, Pell, The Felice Brothers, Joshy Soul, Mdou Moctar, Vundabar, Algiers, Nite Jewel, Dance With The Dead, Monophonics, Stealing Sheep, Shabaka and the Ancestors, Mikal Cronin, Andrea Gibson, Delicate Steve, Ata Kak, Chong The Nomad, The Districts, Xiu Xiu, Kraków Loves Adana, Desire, Rituals of Mine, Dumbo Gets Mad, Sonny & The Sunsets, Becca Mancari, Con Brio, Magna Carda, The Mauskovic Dance Band, Amo Amo, Sun Blood Stories, Sego, Goth Babe, Myke Bogan, Prism Bitch, Tropa Magica, The French Tips, Prism Tats, Help, SadGirl, The Heligoats, Esmé Patterson, Charlie Parr, Garcia Peoples, The Seshen, Spooky Mansion, Swsh, Jango, Ohmme, John Craigie, Jenny Don’t and The Spurs and many more

ULTRA MUSIC FESTIVAL
March 20 – 22
Downtown Miami, FL
Flume, Gesaffelstein, Gryffin, Laserface by Gareth Emery, Madeon, Major Lazer, Sofi Tukker, Zedd Presents The Orbit, Above & Beyond, Adam Beyer Cirez D, Afrojack, Amelie Lens, Anna, Armin Van Buuren, Carl Cox, David Guetta, Dubfire B3B Nicole Moudaber B3B Paco Osuna, Eric Prydz, Fisher, Jamie Jones B3B Carl Cox B3B The Martinez Brothers, Jauz B2B NGHTMRE, KSHMR Presents Dharma, KYGO, Loco Dice, Maceo Plex B2B Carl Cox, Malaa B2B DJ Snake, Martin Garrix, Oliver Heldens, Richie Hawtin, Slander B2B Kayzo, Tale Of Us and many more

WHIGFEST
February 16
Ybor City, FL
Infamous Stringdusters, Shovels & Rope, Flipturn, The Currys, Big Daddy Love, Handmade Moments, Someday Honey, Oxford Noland, Helena Kletch, Jordan Foley, Deb Ruby, Van Plating, Cat Ridgeway & The Tourists, Speak Easy, Early James and more TBA

WINTER WERK OUT MUSIC & ARTS FESTIVAL
February 7 – 8
Columbus, OH
The Werks, EOTO, ekoostik hookah, Thriftworks, lespecial, LITZ, Alejo, Mike Perkins, Dizgo, Barefuzz, Zoo Trippin’, Dustin Smith and The Daydreamers and more TBA

WINTERGRASS MUSIC FESTIVAL
February 20 – 23
Bellevue, WA
Bela Fleck and Abigail Washburn, Darrell Scott, The Kruger Brothers, We Banjo Three, Kate Lee & Forrest O’Connor, John Reischman & The Jaybirds, Väsen, The Special Consensus, Trio Brasileiro, Che Apalache, I Draw Slow, The Appalachian Roadshow, The Barefoot Movement, Larry Keel Experience, Balla Kouyate and Mike Block, Nefesh Mountain, Old Salt Union, Hogslop String Band, Red Wine, Joe Craven & The Sometimers, Lonesome Ace Stringband, The Warren G Hardings, The Swing Bringers, Five Letter Word, Heels to the Hardwood, Highway Home

WINTERWONDERGRASS STEAMBOAT
February 21 – 23
Steamboat, CO
Greensky Bluegrass, Billy Strings, Margo Price, Keller & The Keels, Nikki Lane, The Travelin’ McCourys, Molly Tuttle, Horseshoes & Hand Grenades, Della Mae, The Bluegrass Generals, ALO, Lindsay Lou, WinterWonderWomen, Pickin’ On The Dead, Cris Jacobs, Che Apalache, Jon Stickley Trio, Meadow Mountain, Twisted Pine, Jay Roemer Band, Buffalo Commons, Bowregard, Bridget Law, Jennifer Hartswick, Andy Thorn, Pappy Biondo & Will Mosheim

WINTERWONDERGRASS TAHOE
March 27 – 29
Squaw Valley, CA
The Devil Makes Three, The Infamous Stringdusters, Billy Strings x 2, Peter Rowan, Keller & The Keels, Fruition, The War And Treaty, The Lil Smokies, Brothers Comatose, Della Mae, Larry Keel Experience, Linday Lou, Kitchen Dwellers, Andy Falco & Travis Book perform Jerry Garcia, Town Mountain, WinterWonderWomen, Trout Steak Revival, Midnight North, Cris Jacobs, Pickin’ On The Dead, Old Salt Union, Rapidgrass, Pixie & The PartyGrass Boys, TK & The Holy Know Nothings, Twisted Pine, Bridget Law, Will Mosheim

Cool, Share this article:

Leave A Reply